Home » Czarter jachtów, łodzi bez patentu – Mazury Giżycko

Wakacje to  idealny czas dla wytrawnych żeglarzy. Mogą pływać po mazurskich jeziorach, cieszyć się wspaniałymi widokami i czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

W znacznie gorszej sytuacji są osoby nie posiadające patentu umożliwiającego samodzielne kierowanie łodziami motorowymi.

Z powodu braku umiejętności wiele z nich rezygnuje z przyjemności jaką jest pływanie po jeziorach. Jednak czy warto się poddawać?

Czarter jachtów bez patentu – Wynajem łodzi bez uprawnień

Żeby po raz pierwszy sterować dużym jachtem spacerowym wystarczy kilkugodzinne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie. Jeśli masz prawo jazdy, nie będzie większych problemów, a jeśli nie, to też sobie poradzisz. Nasza firma oferuje wszystkim chętnym czarter jachtów bez uprawnień. Dzięki zastosowaniu steru strumieniowego manewrowanie tak dużym jachtem jest bardzo proste. Więc nie zastanawiaj się! Warto skorzystać z takiej możliwości, szczególnie wtedy, gdy ma to być wstęp do wielkiej żeglarskiej przygody – czarter jachtów bez patentu.

Poznawanie Mazur z pokładu dużej łodzi motorowej to interesujący sposób na wakacje. Powolne pływanie po jeziorach i kanałach, cieszenie się życiem oraz widokami pięknej mazurskiej przyrody. Wędkowanie, kąpiele nie tylko słoneczne, ale i w jeziorze, grzybobranie, wieczorne ogniska i życie portowe. To z pewnością to czego poszukujesz.

Osiem osób może wygodnie pływać naszymi jachtami. Pod pokładem stoimy bez większego problemu. W messie (jadalnia) jest stół i kanapą, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, zlewozmywak, garnki, sztućce i kieliszki). Do spania są dwuosobowe hundkoje (kajuty), łazienka z WC i prysznicem. Ciepła i zimna woda, ogrzewanie nadmuchowe, telewizor, radio i odtwarzacz CD. Na tak wyposażonym jachcie rejs będzie niezapomnianą przygodą.

Pragniemy poinformować wszystkich tych, którzy nie posiadają patentu motorowodnego, że z dniem 16 października 2010 roku, weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857), która mówi, że prawo polskie daje możliwość pływania jachtami motorowymi bez patentu, jako dokumentu kwalifikacyjnego.
„…Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.

USTAWA z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz.U. 2001 Nr 5 poz. 43 z późn. zm) Pobierz cały tekst plik PDF 356KB

A tak będzie w niedalekiej przyszłości wyglądał  jeden z hausboot -ów w naszej firmie Sailing & Yachting. Mamy nadzieje, że ta oferta przyciągnie duże grono zainteresowanych klientów.