Home » Giżycko

Giżycko to jedna z najpiękniejszych miejscowości znajdujących się na obszarze Mazur.

Można tutaj spędzić wiele miłych chwil oglądając zabytki czy pijąc aromatyczną kawę w jednym z miejskich lokali. Jednakże większość osób, które przyjeżdżają do Giżycka nastawiona jest raczej na spędzenie wspaniałych chwil nad wodą.

Okoliczne jeziora przygotowane są na przyjęcie turystów lubiących plażowanie i pływanie, łowienie ryb ale również zapalonych żeglarzy.

O ile własna wędka to obowiązek każdego wędkarza, o tyle nie każdy miłośnik żeglarstwa posiada swój własny jacht. Wiedząc o tym przygotowaliśmy wiele łodzi, które można u nas wynająć. Czarter jachtów Giżycko to bardzo wygodny sposób na zdobycie idealnej łodzi do nauki żeglowania, szlifowania swoich umiejętności, ale również do spędzania miłego czasu na wodach mazurskich jezior. Luksusowo wyposażone łodzie z pewnością spełnią wszystkie Państwa oczekiwania.

Giżycko oprócz odpoczynku nad wodą zaprasza do zwiedzania zabytków.

Jednym z ważnych miejsc jest Wieża Ciśnień. To piękny obiekt z punktem widokowym, kawiarnią i muzeum. Z samej góry można podziwiać panoramę miast, rozległe jeziora i lasy.  Na dole, w klimacie świec wypić świeżo parzoną kawę. Innym miejscem, które należy zobaczyć jest most obrotowy z 1889 roku. Otwierany obecnie do rozkładu rejsów statków  Żeglugi Mazurskiej.  Został on zbudowany w celu połączenia Giżycka z Twierdzą Boyen. Jest to kolejny zabytek na giżyckim szlaku. Powstała ona w 1844-1856 roku jako ważny punkt strategiczny Prus Wschodnich. Obecnie w Twierdzy, w amfiteatrze odbywają się liczne imprezy i organizowane koncerty np. Szanty w Giżycku. Największy festiwal piosenki żeglarskiej odbywa się w lipcu. Co roku przyjeżdża coraz większa rzesza miłośników żeglarstwa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie nawet najmłodsi.

Giżycko zaczyna tętnić życiem gdy na jeziorach topnieją lody.

Na wodzie pojawiają się  pierwsze żagle. Otwierają się smażalnie ryb i punkty sprzedaży pysznych gofrów i lodów. Wtedy i nasze łodzie wodujemy w Porcie Ekomarina , największym i nowoczesnym w tym rejonie. Posiada pełne zaplecze techniczne i sanitarne. Ekomarina to doskonałe miejsce dla żeglarzy, turystów i inwestorów. Tu można rozpocząć swoją przygodę na wodzie.

Polska słynie ze wspaniałych miejsc do pływania pod żaglami obleganych przez turystów.

Oczywiście najchętniej odwiedzane są bez wątpienia Mazury, również Bałtyk czy jeziora w innych częściach Polski świetnie się do tego nadają. Niemniej jednak wszystkich Państwa, którzy marzą o nauce żeglowania zapraszamy do Giżycka. To tutaj najszybciej można nauczyć się pływać, zdobyć uprawnienia żeglarskie, a przede wszystkim zapoznać się z żeglarskim fachem. Znajdujące się w pobliżu miasta jeziora doskonale nadają się na zdobywanie nowych i udoskonalanie już zdobytych umiejętności. Wielu żeglujących turystów mówi, że za pierwszym razem przyjechali tu na wypoczynek a podziwiając  piękne jachty, kończyli zdobyciem patentu żeglarskiego. Teraz każde wolne chwile spędzają na Mazurach.

Czarter jachtów Giżycko

Niemniej jednak należy pamiętać, że żeglarstwo wymaga odpowiedniego sprzętu. Niezbędne są do tego dobrze przygotowane jachty, żaglówki czy łodzie z silnikiem motorowym, a nie każdy może takie posiadać.  Dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy, która  zajmuje się czarterem jachtów. Giżycko bez wątpienia jest idealnym miejscem, gdzie można wypróbować i sprawdzić naszą flotę. W naszej ofercie oprócz luksusowych łodzi są mniejsze i skromniejsze jednostki, świetnie nadające się na pierwszy kontakt z żeglarstwem.