Home » O Mazurach

Mazury to nie tylko kraina niekończących się jezior i szlaków wodnych. Widocznym elementem krajobrazu tego regionu są gęste lasy, bagna i torfowiska. Zachowanie naturalności tych obszarów stworzyło idealne warunki dla występowania w nich dużej różnorodności ptaków i roślin. Korzystne warunki dla osiedlania się sprowadzają co roku tysiące żurawi, bocianów, czapli siwych, mew i kormoranów. Aby zachować najpiękniejsze zakątki Wielkich Jezior Mazurskich, ich najcenniejsze miejsca objęte zostaną ochroną. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Puszczy Boreckiej. Znajduje się on na terenie gminy Kruklanki i stanowi jedyną w regionie pozostałość lasu pierwotnego. Na obszarze tejże puszczy istnieją cztery rezerwaty. Dużą atrakcję turystyczną stanowi Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku, gdzie obecnie jest ich tam około 80 sztuk.

Doskonałe środowisko przyrodnicze stanowi idealną bazę dla wszystkich form turystyki aktywnej. Rozległe ścieżki rowerowe pozwalają poznać Mazury i tym samym uciec od techniki i nowoczesności XXI wieku. Pozostawienie auta na bezpiecznym parkingu i przesiadka na rower ma coraz większą rzeszę pasjonatów. Ogromna ilość pieszych szlaków zachęca do spacerów, wycieczek, czy też uprawiania joggingu. Do dyspozycji miłośników jazdy konnej jest wiele ośrodków jeździeckich, które oferują szeroką gamę usług. Wczasy w siodle są teraz bardzo popularne wśród młodszych i starszych. Nie brakuje atrakcji dla amatorów turystyki kajakowej. Czekają na nich nie tylko jeziora i kanały. Pisa, Krutynia, Sapina, Gołdapia, Hańcza, Rospuda, Łaźna Struga to najatrakcyjniejsze w Polsce szlaki wodne. Położone wśród borów i jezior pola namiotowe to idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój z dala od miejskiego hałasu i kontakt z przyrodą. Dla chętnych, którzy chcą poznać granice swojej wytrzymałości fizycznej i psychicznej mogą zapuścić się w najtrudniej dostępne fragmenty Puszczy Boreckiej czy Bagien Nietlickich. Takie chwile spędzone tylko z naturą pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Uzupełnieniem walorów turystycznych jest szereg imprez kulturalnych, które urozmaicają pobyt na Mazurach.
Latem po tafli jeziora roznosi się dźwięk wszystkich gatunków muzyki. W wakacyjne weekendy na plażach Giżycka, Wilkas, Rynu, Wydmin i Kruklanek bawimy się na koncertach i festiwalach. Szanty możemy usłyszeć zarówno przy ogniskach, jak i wielu knajpka znajdujących się przy jeziorach. Przy tych wszystkich wspaniałych wartościach wiadomo dlaczego Mazury to cud natury. Żaden region Polski nie jest tak rozwinięty turystycznie przy tak nienaruszonej przyrodzie.

Niesamowite przygody, nawiązanie nowych znajomości, odpoczynek na łonie natury – takie właśnie możliwości daje czarter jachtów na Mazurach.

Czarter jachtów Mazury – Giżycko Ekomarina

Mazury to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, słynący z wyjątkowych krajobrazów. Rzeki, doliny, a przede wszystkim przepiękne jeziora przyciągają turystów od wielu lat. Czarter w okolicach Giżycka i jeziora Niegocin pozwoli Ci odpocząć na komfortowej łodzi, odetchnąć świeżym, czystym powietrzem i przekonać się, jakie jeszcze atrakcyjne kryją w sobie jachty. To wspaniały sposób na to, aby przekonać się, że wakacje z rodziną mogą być udane dla wszystkich jej członków.

Żeglarstwo to wspaniały sport, który wydaje się wielu osobom niedostępny z powodu konieczności posiadania łodzi. Warto jednak wiedzieć, że żeglować można nie tylko na własnej łodzi ale również na jachcie wyczarterowanym. Każdego, pragnącego poznać smak przygody na wodzie zachęcamy do odwiedzenia mazurskich jezior, najbardziej nadają się one do odpoczynku na łonie dzikiej przyrody.
Mazury to jedna z najpiękniejszych krain geograficznych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Niepowtarzalny mikroklimat i piękno krajobrazu stwarzają tutaj idealne warunki do wypoczynku, również tego aktywnego.

Mazurskie jeziora to idealne miejsce na przygodę z żeglugą. Świetnie dostosowane ośrodki dają możliwości uprawiania tego sportu zarówno początkującym, jak i tym, którzy robią to od lat.

Poczuj wiatr w żaglach

Żeglowanie to bardzo specyficzny sport, który wymaga zarówno wiedzy jak i pewnych umiejętności, znajomości pojęć etc. Pozwala jednak na głębokie odprężenie, pokazuje nieznane dotąd uroki życia. Uczy dyscypliny, cierpliwości, skupienia, dlatego jest doskonały również dla bardzo młodych ludzi. Żeglarstwo pozwala na wypracowanie wielu pożądanych cech i przyswojenie szczególnego systemu wartości, dlatego rodzice tak często pragną zarazić tą pasją swoje dzieci. Sami jesteśmy żeglarzami, znamy doskonale wszystkie towarzyszące temu sportowi emocje i chętnie podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem – czarter jachtów Mazury

Od strony technicznej zaś, zapewniamy Państwu wysokiej klasy sprzęt, z którym nawet trudne, pierwsze kroki okażą się wielką przyjemnością. Nasza firma zajmuje się czarterem jachtów. Są to zarówno jachty żaglowe jak i jachty motorowe. Również osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień mogą skorzystać z naszej oferty – w takim wypadku wraz z Państwem wypływa nasz sternik.

Decydując się na czarter jachtu w naszej firmie, wybierają Państwo sprawny, zadbany sprzęt. Dla każdego Klienta jacht jest sprawdzany pod względem technicznym, jak i dokładnie czyszczony. Dzięki temu możemy naszym Klientom zapewnić bezpieczne i komfortowe żeglowanie po mazurskich jeziorach.
Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą czarteru jachtów.
Zapewniamy miłą obsługę, wysokiej jakości sprzęt, przygotowywany odpowiednio przed każdorazowym wynajmem, a także atrakcyjne ceny.