Home » Wynajem jachtów Mazury Giżycko

Mazury to bardzo szczególne miejsce w Polsce, przez wiele lat były niedoceniane. Obecnie z roku na rok przybywa miłośników jezior, którzy chcą tutaj spędzać każdą wolną chwilę. Wiele osób z dużych miast decyduje się pierwszy raz na przyjazd do Giżycka czy innych miejscowości mazurskich, aby choć chwilę odpocząć od zgiełku codzienności. Wyjeżdżając zaś stają się miłośnikami tych pięknych kąpielisk, wędkowania i żeglowania.

Jeśli zależy Państwu na wspaniałych wakacjach pod żaglami, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wynajem jachtów to podstawa naszej działalności. Przygotowaliśmy dla Państwa luksusowo wyposażone żaglówki, które doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnych wojaży po mazurskich jeziorach.

Szeroka oferta łodzi udostępnianych przez naszą firmę przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i wytrawnych żeglarzy. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie łajbę odpowiadającą jego wymaganiom ze względu na wielkość, wyposażenie czy warunki finansowe, nasze sztandarowe hasło to profesjonalny wynajem jachtów Mazury.

Wynajem jachtów Mazury

Na Mazury każdego roku przyjeżdżają żeglarze z całego świata, by podtrzymywać swoje pasje i spędzać czas w atmosferze żeglarskich opowieści. Wielkie Jeziora – a wśród nich Niegocin, Mamry czy Śniardwy – są połączone siecią kanałów i śluz. Tworzą niepowtarzalny szlak wodny, którym – bez powtarzania trasy – można płynąć nawet kilkanaście dni.

Zatem wszystkich żeglarzy zapraszamy na Wielkie Jeziora Mazurskie, uznane przez uczestników konkursu na siedem nowych cudów natury za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ta kraina kandydowała do miana cudu natury od 2009 roku, a udana kampania promocyjna pod hasłem” Mazury Cud Natury” sprawiła, że Mazury – jako jedyny polski kandydat – znalazł się w ścisłym finale konkursu.

Port Ekomarina

Miasto, położone w samym sercu Mazur nad jeziorem Niegocin. To istny raj dla żeglarzy – od 2010 roku działa tu duży port Ekomarina, w której jednocześnie może cumować do 160 jednostek pływających. Nie oznacza to jednak, że miasto jest otwarte tylko na żeglarzy.

Giżycko to nie tylko woda i plaża, swój pobyt warto zaplanować tak aby wziąć udział w jednej z wielu atrakcji lata takich jak festiwal piosenki żeglarskiej Szanty w Giżycku, Mazury Air Show czy Mazury Hip-Hop Festiwal. Imprezy odbywają się już od kilku lat i niewątpliwie mają grono swoich stałych fanów.

W Giżycku warto zwiedzić Twierdzę Boyen, obejrzeć most obrotowy – unikatowy cud techniki oraz wejść na zabytkową Wieżę Ciśnień i podziwiać widok na Niegocin.

 

Cudowne Mazurskie powietrze oraz wyjątkowa przyroda dookoła
Województwo warmińsko-mazurskie położone jest w północno-wschodniej Polsce, na Pojezierzu Mazurskim. Pod względem powierzchni znajduje się na czwartym miejscu w kraju. Mieszka tu 1,4 mln osób. Stolicą województwa jest Olsztyn, a inne większe miasta to Elbląg i Ełk.  Województwo warmińsko-mazurskie wyróżnia się w skali kraju i Europy bogactwem środowiska przyrodniczego. Sieć wodną tworzą liczne jeziora, oczka wodne, rzeki, kanały oraz część Zalewu Wiślanego. Większe rzeki to: Łyna, Drwęca, Pisa, Pasłęka, Guber i Węgorapa.

Nie bez powodu Mazurskie Jeziora to jedyny polski kandydat w światowym konkursie na siedem nowych cudów natury – Mazury to obecnie jedno z pięciu najpiękniejszych miejsc w Europie i dwudzieste ósme miejsc na świecie. Konkurenci Mazurskich Jezior to m.in. Kanion Kolorado, Wielka Rafa Koralowa, Wyspy Galapagos oraz Morze Martwe.